Bazı nedenle, şimdiye kadar yerel işletmeniz için bir web sitesine sahip olmanın önemine ikna olmuş olabilirsiniz. Ancak, tasarım ve işlevsellik konusunda işin nasıl olduğundan emin misiniz? İşte, işletmenizin web sitesi ‘nin iyi çalıştığından, iyi göründüğünden ve arzu ettiğiniz işi getirmenize yardımcı olduğundan emin olmanıza yardımcı olmak için, işletmenizin sitesini oluştururken aklınızda bulundurmanız gereken bazı ipuçları.

1. Web Sitesi ‘nin Mobil İçin Optimize Edildiğinden Emin Olun

Mobil , çoğu çevrimiçi etkinlik için tercih edilen cihazdır Aslında, Google aramalarının %60’ı bir mobil cihazda gerçekleştirilir. İnsanlar çevrimiçi zamanlarını mobil cihazlarda geçirdiğinden ve arama sıralamaları söz konusu olduğunda Google, web sitenizi mobil uyumlu değilse cezalandıracağından, web sitenizin mobil cihazlar için optimize edildiğinden emin olmanız önemlidir. Yasin Yılmaz web sitesi hizmetlerinde sitenizin mobil uyumluğu ilk önceliklerdendir.

2. Profesyonel Göründüğünden Emin Olun

Yukarıda bahsedildiği gibi, web sitesi tasarımı güvenilirliği artırabilir veya bozabilir. Bu nedenle, potansiyel müşterileri geri çevirmemek için web sitenizin tasarımının profesyonel görünmesini sağlamak önemlidir. Siteyi tasarlaması için profesyonel bir tasarımcı tutmayı düşünün; bir kerelik yatırım, uzun vadede büyük zaman kazandırabilir.

3. İyi Bir Web Sunucusu

Web sitenizi barındırmak için iyi bir web barındırıcısı kullanıldığından emin olun. İyi bir web barındırma, web sitenizin hızlı bir şekilde yüklenmesini sağladığı için önemlidir. Hızlı yükleme süreleri önemlidir; İnsanların %53’ü , o site mobil cihazlarında üç saniye içinde yüklenmezse bir siteyi terk edeceklerini söylüyor Ve daha da önemlisi, yavaş yükleme süreleri SEO sıralamanızı olumsuz etkileyecektir.

4. Adınızı, Adresinizi ve Telefon Numaranızı Belirtin

Web sitenizin temel amaçlarından biri, potansiyel müşterileri işletmenizle iletişime geçmeye teşvik etmektir .Bunu kolayca yapabileceklerini garanti etmek için, iletişim bilgilerinizi (adınız, adresiniz ve telefon numaranız) belirgin ve sitenizde bulunması kolay hale getirmeniz önemlidir.

Sizinle iletişime geçmek isteyen kişilerin bunu yapmasını mümkün olduğunca kolaylaştırın.

5. Sosyal Medya Bilgilerini Yerleştirin

Web sitesi ‘nde sosyal medya sayfalarınızdan beslemeler ekleyin: Facebook gönderileriniz, Tweetleriniz, Instagram fotoğraflarınız ve daha fazlası. Ayrıca, ziyaretçilerin şu anda sahip olduğunuz çekici ve bilgilendirici sayfaları web sitenizde paylaşabilmeleri için sosyal medyanıza bağlantılar ve takip düğmeleri eklemek isteyeceksiniz.

Web siteniz, sosyal medya ayak izinizi artırmanıza ve sonuçta ödeme yapan müşterilere dönüştürülebilecek daha fazla takipçi kazanmanıza yardımcı olabilir.

Yerel bir işletme yönetiyorsanız , güçlü bir çevrimiçi, sosyal ve mobil pazarlama stratejisine sahip olmanız çok önemlidir Ve başlamak, hatta yenilemek için en iyi yer web sitenizdir. İyi tasarlanmış, optimize edilmiş bir siteyle, yalnızca müşteriniz değil, aynı zamanda markanızın sadık elçileri olabilecek potansiyel müşteri adaylarından oluşan yeni bir hedef kitleye ulaşabilirsiniz.

 

Yasin Yılmaz web sitesi hizmetleri yukarıda belirtilen önemli özellikleri dikkate alarak sitenizi hazırlamaktadır.