Web sitesi, herkes için önemli bir açık pazar. Bu konuda hiçbir şüphe yok. Günümüzün rekabetçi pazarında rekabet edebilmek için güçlü bir çevrimiçi varlığa ihtiyacınız var. Sadece bir DIY web sitesinden ve bir Facebook sayfasından bahsetmiyoruz. Bunun yerine, çevrimiçi, sosyal ve mobil bileşenleri içeren iyi düşünülmüş, optimize edilmiş bir pazarlama stratejisine ihtiyacınız var. Niye ya? Çünkü burası tüketicilerinizin aradığı yer. Aslında ortalama bir tüketici bir satın alma yapmadan önce 10.4 kaynağa danışacaktır ..

Yerel bir işletme işletiyorsanız , coğrafi hedef bölgenizden bağımsız olarak çevrimiçi, sosyal ve mobil yaygınlaşmayı düşünseniz iyi olur. Bu stratejinin ilk bileşeni – ve belki de en önemli – şirketinizin web sitesidir .

1. Dijital Kartvizite ihtiyacınız var

Ortalama olarak internet kullanıcıları, her hafta ortalama 23,6 saatini çevrimiçi olarak ve her gün yaklaşık 5 saatini mobil cihazlarında geçiriyor Bu nedenle, insanların zamanlarını nerede harcadıklarının keşfedilmesini istiyorsanız, o alanda şirketiniz hakkında erişilebilir doğru bilgilere sahip olmanız çok önemlidir.

Bir web sitesi, bir şirket için dijital bir kartvizit görevi görür: insanlar, iletişim bilgileri, çalışanların adları, sunulan hizmetler ve daha fazlası gibi şeyler için tekrar tekrar başvurabilir.

2. Arama Motoru Sonuçlarında Keşfedilebilir Olmanız Gerekiyor

İnsanlar sadece iş yapmak istedikleri şirketleri keşfetmek için internette gezinmezler; daha spesifik olarak, arama motorlarını ziyaret ederler. Çevrimiçi deneyimlerin %93’ü bir arama motoruyla başlar. Ve bu aramaların neredeyse yarısı yerel işletmeler içindir.

Bu nedenle, arama motoru sonuçlarında iyi sıralanabilecek, arama için optimize edilmiş bir şirket web sitesi tasarımı sahibi olmanız gerekir. Bu, tüketicilerin işletmenizi bulmasını ve işletmenizle bağlantı kurmasını sağlayacaktır.

3. Tüketiciler Yakınlığı Düşünerek Arama Yapıyor

Arama sonuçlarında görünebilmeniz için optimize edilmiş bir web sitesine sahip olmak önemlidir – özellikle araştırmalar, insanların kendilerine yakın şeyleri aramak için bilgisayarlarına veya mobil cihazlarına yönelme eğiliminde olduğunu gösterdiğinden. Aslında, 5 tüketiciden 4’ü yerel bilgi için arama motorlarını kullanıyor.

Bu aramalar sadece internette gezinmekle de kalmıyor. Bir mobil cihazda yerel işletme aramalarının %88’i 24 saat içinde işletmeyi arar veya ziyaret eder. Bir web sitesine sahip olmak, yakın çevrede bir işletme arayan arama yapanların işletmenizi keşfetmesine ve sizinle iletişim kurmasına olanak tanır .

4. Güvenilirlik Oluşturmanıza Yardımcı Olabilir

Tüketicileri satın almaya ikna etmek söz konusu olduğunda , ilk izlenimler önemlidir. İnsanların yüzde elli yedisi , kötü tasarlanmış bir mobil siteye sahip bir işletmeyi önermez. Bu doğru, tüketiciler, web sitenizin görünümüne göre işletmeniz hakkında karar verir.

Profesyonelce tasarlanmış, kapsamlı ve kullanımı kolay bir web sitesine sahip olmak, potansiyel müşterilere iş yapmak istedikleri saygın bir kuruluş olduğunuzu daha kolay iletmenize yardımcı olabilir.

5. SEO Uygun Maliyetli Bir Pazarlama Stratejisidir

Kabul edelim – her şirket bütçelerindeki doları optimize etmek ve sonuçta en az parayla en fazla kazancı elde etmek ister. Pazarlama söz konusu olduğunda, arama için optimize edilmiş bir web sitesine sahip olmak en uygun maliyetli pazarlama stratejilerinden biri olabilir.

Eğer mücadele düşünüyor musun SEO kendin? Ne de olsa yürütecek bir işiniz varken bunu önermeyiz. Ancak arama yoluyla keşfedilmek üzere kendinizi konumlandırmak için uygulayabileceğiniz bazı temel taktikler vardır.

6. Google, Arama Yapan Kişiler Mobil Cihazları Kullandığında Yerel İşletmeleri Daha Üst Sıraya Çıkarıyor

Google, cep telefonunda arama yapan bir kullanıcının büyük olasılıkla hareket halinde olduğunu ve buna karşılık yakınlarda bir işletme aradığını varsayar . Bu nedenle, arama motoru   , insanlar mobil arama yaptığında yerel işletmeleri tercih eder .

Mobil cihazlar için optimize edilmiş bir şirket web sitesi tasarımı sahibi olmak size Google’ın ayrıcalıklı muamelesinden yararlanma ve sonuçlar sayfasında daha üst sıralarda görünme şansı verir. Bu, tüketicilerin şirketinizi aradıkları anda keşfetme şansınızı artırır ve iletişim kurma olasılıklarının daha yüksek olduğu anlamına gelir.

7. Web Siteniz Günde 24 Saat Açık Kalıyor

Büyük olasılıkla mesai saatleri dışında çalışmayan veya müşterilerle iletişim kurmayan işletmenizin aksine, web sitesi tasarımı hizmeti aldığınızda hazırlanan web siteniz haftada 7 gün, günde 24 saat açık kalır. Bu, personelinizin sizinle iş yapmak isteyen kişilerle etkileşime geçmek için müsait olmadığı durumlarda bile, web sitenizin erişilebilir olduğu ve yararlı bilgiler sağlayabildiği, bir iletişim noktası olarak hizmet verebileceği ve hatta müşterilerin satın alma veya sipariş vermelerine izin verebileceği anlamına gelir.

8. Rakiplerinizin Muhtemelen Bir Rakipleri Var

Alanınızda alakalı ve rekabetçi kalmak istiyorsanız, işletmenizin çevrimiçi bir ayak izine sahip olması önemlidir; bu yalnızca rekabetçi kalmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda ileri görüşlü, teknolojiden anlayan bir işletme olarak rolünüzü güçlendirmeye de yardımcı olur.

9. İşletmenizin Büyümesine Yardımcı Olabilir

İşinizi büyütmeyi ve yeni müşteriler kazanmayı umuyorsanız, bir web sitesine sahip olmak önemli bir stratejidir. web site tasarımı konusunda armut.com ‘da müşterileri tarafından 5 yıldız alan Yasin Yılmaz ile web sitesi kurulumuna başlayan küçük ve büyük  işletmeler, başarılarından memnun olduklarını bildiriyor. Küçük işletme web sitelerinde yapılan anketler,  site başlatan şirketlerin yüzde 81’inin işletmelerinin büyüdüğünü gördüğünü ve küçük işletme sahiplerinin yüzde 97’sinin diğer küçük işletme sahiplerine bir web sitesi olmasını tavsiye ettiğini gösteriyor.

10. Şirketinizin Markasını ve İmajını İyileştirmenizi Sağlar.

Öte yandan sosyal medya sayfaları (Facebook gibi), şirketinizin imajının halktan gelen girdilerle şekillendirilmesine olanak tanır – bu yardımcı olabilir, ancak her zaman görmeyi tercih ettiğiniz resmi çizmez. . Kendi şirket sitenizi ve içeriğinizi oluşturup yöneterek, işletmenizin resmini çizebilirsiniz.